حمل زمینی - ریلی

حمل و نقل ریلی را می توان قسمتی از زنجیره لجستیکی حمل و نقل بار در سطح بین‌المللی دانست که منجر به رشد اقتصادی و بالا رفتن میزان ترانزیت می‌گردد.

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های حمل و نقل ریلی، امکان حمل بارهای بسیار سنگین و فله توسط ناوگان ریلی است که از عهده وسایل نقلیه دیگر خارج است.

از دیگر مزایای این روش می‌توان به ایمنی بالا، امکان ارسال بار در هر وزن و اندازه، امکان ارسال بار به نقاط دور و امکان استفاده از این روش در حمل و نقل ترکیبی اشاره کرد.

امروزه در بیشتر کشورهای پیشرفته بیش از 70 درصد کالاها از طریق واگن‌های باربری حمل می‌شوند. این امر موجب شده است تا بسیاری از هزینه‌ها نظیر هزینه‌های تخلیه، بارگیری و بسته‌بندی به حداقل برسند و صدمات کمتری به کالاها وارد شود.

اگر قصد ارسال ریلی کالاهای خود را دارید، شرکت حمل و نقل بین المللی هژیرراه با داشتن نمایندگی‌های مجرب در اقصی نقاط دنیا، خدمات حمل ریلی برای انواع کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی از ایستگاه‌ها و مبادی مرزی کشور به کشورهای روسیه، ترکیه، سوریه، عراق و کویت را با بهترین کیفیت انجام می‌دهد.

محموله‌های قابل حمل ریلی توسط شرکت هژیرراه

 • آهن‌آلات و انواع فلزات
 • انواع مواد معدنی (سیمان، گچ، ….)
 • مواد اولیه کارخانجات مانند (سنگ آهن، بریکت، کک، هماتیت، سنگ مس و …)
 • انواع سنگ و سرامیک
 • نفت و مشقات نفتی
 • گاز و مشتقات گازی
 • تجهیزات و ماشین آلات صنعتی
 • خودرو و تجهیزات و متعلقات
 • مواد خوراکی و مصرفی به صورت فله و خرده (مانند گندم، جو، حبوبات، روغن های خوراکی و….)
 • انواع کودهای شیمیایی صنعت کشاورزی و باغداری
 • انواع چوب و فرآورده های آن
 • حمل مواد اولیه پلاستیک و مواد معدنی

مزایای حمل ریلی کالا

امنیت بالا

امنیت بالا

راه آهن امن ترین نوع حمل و نقل است. احتمال تصادف و خرابی راه آهن و سرقت از کانتینرها در مقایسه با سایر روش های حمل و نقل حداقل است.

مقرون به صرفه

مقرون به صرفه ‌

حمل و نقل ریلی به ویژه برای مسافت های طولانی کارآمد است، زیرا یک راننده می تواند کانتینرهای بیشتری را با توقف های استراحت نسبتاً کمتری جابجا کند.

جابجایی سریع

جابجایی سریع

برخلاف حمل ‌و نقل جاده‌ای، قطارها در ترافیک گیر نمی‌کنند، و در حالی که ممکن است گهگاه تاخیر داشته باشد، حمل ‌ و نقل ریلی بسیار دقیق‌تر از حمل ‌و نقل زمینی و جاده‌‌ای است.

حمل بارهای سنگین و فله

حمل بارهای سنگین و فله

قطارها واگن‌های مخصوصی برای ارسال کالا دارند که به‌خاطر ابعاد بسیار بزرگ‌شان، بهترین گزینه برای ارسال کالاهای بسیار حجیم هستند.

انواع واگن‌های باربری در حمل و نقل ریلی

واگن‌های مسطح​

 از این واگن ها برای حمل ماشین آلات، کانتینر و کالاهای باحجم و وزن زیاد که طول زیاد دارند، استفاده می شود.​

واگن‌های مسقف​

سقف این واگن‌ها پوشیده است. این واگن ها به گونه ای طراحی شده اند که پس از قرار دادن کالا، درب آن بسته و پلمپ می شود. این کار باعث می شود کالا در باربری ریلی از هر گونه آسیبی دور بماند. برخی از کالاها که در برابر نور خورشید، اکسیژن و رطوبت مقاوم نیستند از طریق این واگن ها جابجا می شوند. ​

واگن های لبه دار (کوتاه و بلند)​

این واگن ها در اطراف خود دارای دیواره هستند اما سقف ندارند و می توانید براحتی هر نوع کالای حجیم و سنگین با ابعاد و طول زیاد را در خود جای دهند. تنوع کالا و چیدمان دلخواه در این واگن ها بسیار زیاد است و می توان پس از بارگیری سقف آن ها را با پوشش های برزنتی و پارچه ای مستحکم پوشاند تا از گرد و خاک، باد و طوفان و رطوبت در امان باشد.​

واگن های مخزنی​

این نوع واگن برای حمل انواع مایعات و مواد نفتی که تحت فشار نباشند طراحی و ساخته شده است. منظور تسریع در تخلیه مواد، مخزن مجهز به سیستم لوله های حرارتی با بخار آب گرم می‌باشد.​

واگن های یخچال دار​

واگن های یخچال دار که برای حمل مواد غذایی فاسد شدنی مانند لبنیات، گوشت، سبزیجات و … استفاده می شود. این واگن ها دارای سیستم خنک کننده حرفه ای هستند و دمای یخچال در طول سفر به صورت خودکار تنظیم می شود.

محاسبه کرایه حمل بار ریلی

محاسبه کرایه بار بر اساس عوامل مختلفی از جمله وزن و حجم بار، مبدأ و مقصد، شرایط جاده‌ای و آب‌وهوایی و نوع وسیله نقلیه انجام می‌شود. برای دریافت مشاوره و استعلام قیمت همین حالا تماس بگیرید.
استعلام نرخ حمل

خدمات مرتبط